Gena İnşaat Başkan Gürhan Özdemir

1995 yılında Türkiye’nin kalkınması için bir temel de biz attık ve GENA İnşaat A.Ş. ‘yi kurduk. Ne mutlu ki ülkemizle beraber şirketimizde büyüdü, gelişti ve Türkiye’nin önemli altyapı şirketlerinden biri oldu.

Hem de ilkelerinden vazgeçmemeyi başararak!

Kurulduğumuz yıllar, Türkiye ‘nin gelişme yolunda ki en önemli yıllarıydı. Hem çok verimli çalışmak gerekiyordu hem de yenilikçi bir anlayışı benimsemek. Çünkü dünya hızla değişiyordu, ‘geride kalmak’ ise sadece bir şirketin değil, bir ülkenin de ‘geride kalması’ anlamını taşıyordu ki; beni ve arkadaşlarımı en çok motive eden konu da bu oldu.

O yıllardan itibaren ‘verimli ve yenilikçi’ anlayışla sürdürdüğümüz çalışmalarımızın ana temasını ‘havacılık’ sektörü oluşturdu. Kalkınmanın en önemli göstergelerinden biri olan ‘havalimanı altyapılarını kurmak’ artık bizim işimizdi! Bugüne kadar ülkemizdeki birçok havalimanının pistini yaptık ki; bu konuda Türkiye’nin en uzman şirketlerinden biri haline geldik.

Yanı sıra, hem yurtiçinde hem yurtdışında birçok önemli proje üstlendik. Yurtdışında konut ve iş merkezleri yaparken, hem kendimizi hem Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadık.

Gerçekleştirdiğimiz projelerde yaşam kalitesini arttırmak ilkemizden hiçbir zaman ödün vermezken, çalışanlarımızın güvenliğini ve mutluluğunu her şeyin ötesinde gördük. İş sağlığı ve güvenliği kurallarını eksiksiz uygulamak her zaman övünç kaynağımız oldu.

Müşterilerimizle, tedarikçilerimizle, çalışanlarımızla bir bütünüz, bir aileyiz biz. Birlikte üretiyoruz, birlikte inşa ediyoruz, birlikte büyüyoruz.

‘Biz bir aileyiz’ cümlesi o yüzden bizim için hiçbir zaman ‘tesadüfen’ kurulan bir cümle olmadı. Sermaye, teknoloji ve tecrübe birikimimiz bu aile sayesinde arttı, çoğaldı ve ‘tartışılmaz’ bir kaliteye ulaştı.

Müzik tarihinin ünlü Avusturyalı keman sanatçısı ile ilgili bir anektod anlatılır; ‘Bir konser çıkışında, Fritz Kreisler’in bir hayranı ona doğru koşarak coşkuyla; ‘’Sizin kadar güzel çalabilmek için bütün hayatımı verirdim’’ der.

Kreisler cevap verir. ’Ben verdim.’

Evet, GENA A.Ş. olarak fark yaratan, katma değer üreten işlere imza atabilmek için emek harcıyor, çok çalışıyoruz. Kurumsal itibarımızla, güven veren markamızla, kalite anlayışımız ve iş yapış biçimimizle sürdürülebilir bir geleceğe imza attığımızın bilincindeyiz. Hedeflerimiz hep büyük oldu ve zamanın ruhuyla paralel büyüyor, gelişiyor.

Çünkü biliyoruz ki; bizim büyük hedeflerimiz, ülkemizin büyük hedefleridir! Biz ne kadar verimli ve yenilikçi çalışırsak, ülke ekonomisine sağlayacağımız katma değer o kadar artacaktır.
Ailemizle nice yıllara…

GÜRHAN ÖZDEMİR    

GENA İNŞAAT A.Ş.                   

YÖNETİM KURULU BAŞKANI